↑ Powrót do Wydarzenia

Dzień kariery

DZIEŃ KARIERY- 980 uczniów w pięciu państwach projektu!

 

                 19-go marca w czwartek w ramach projektu „Równe szanse nabywania umiejętności zwiększających poziom zatrudnialności”, Program Erasmus+, akcja 2 „Partnerstwa strategiczne” zorganizowaliśmy pierwszy Dzień Kariery. W prelekcjach, które miały miejsce w MDK-u, mogliśmy wysłuchać  Pani Joanny Kuboszek, prezesa zarządu Akademii Technologii, dyrektora biura neronIT Sp. z o.o., nt. która przybliżyła nam temat „Motywacji i coachingu w biznesie”,  Pana Piotra Kuboszka – prezesa zarządu neronIT, certyfikowanego Project Managera, który opowiedział nam o swojej „Drodze do sukcesu”. Ostatnim prelegentem był Pan Rafał Rojek z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, który  przybliżył nam temat  „Jak wejść na rynek pracy?” W sali MDK-u w zajęciach uczestniczyło około 350 osób: uczniów i nauczycieli naszego liceum, rodziców, przedstawicieli przedsiębiorców a także  78 uczniów ze szkół gimnazjalnych: z Gimnazjum w Zabrzegu, Gimnazjum Katolickiego, Gimnazjum Publicznego nr 1, Gimnazjum Publicznego nr 2 oraz Gimnazjum Publicznego nr 3.

W drugiej części uczniowie podczas zajęć grupowych spotkali się z ludźmi sukcesu. Gościliśmy Panią Marię Koutny, Pana Grzegorza Kotowicza, Pana Bartłomieja Płachno, Pana Romana Dzidę, Pana Michała Skwarka oraz Pana Marcina Wojciecha. Wszystkim gościom oraz uczestnikom Dnia Kariery serdecznie dziękujemy za przybycie.

Dzień Kariery jest cyklicznym wydarzeniem wpisanym w realizację projektu. Oprócz naszego liceum wydarzenie to zorganizowano także w pozostałych szkołach partnerskich. W Dniach Kariery pięciu państw łącznie wzięło udział 980 uczniów, w tym  w szkole w Turcji- Nizip Ticaret Borsasi Anadolu Lisesi było ich 150, w szkole w Estonii- PÄRNU ÜHISGÜMNAASIUM  180, we włoskiej szkole w Avezzano- IIS ETTORE MAJORANA 250 uczniów wzięło udział w Dniu Kariery, a  w cypryjskim Likio And Techniki Scholi of Polis Chrysochous 50 uczniów. Dzień Kariery w państwach partnerskich projektu przebiegał podobnie jak w naszym liceum.

                Już teraz gorąco zapraszamy na kolejny Dzień Kariery za rok.